Get Adobe Flash player

Satelity

Ako správne nastaviť parabolu

dish_settingSo správnym nastavením a natočením paraboly ti pomôže aj táto šikovná webaplikíácia od iMZ solutions SaDiFO. Stačí zadať adresu, a vybrať na ktorú družicu chceš parabolu nasmerovať. O správne vypočítanie všetkých uhlov a tiež grafické zobrazenie sa postará táto utilitka.

Čítať ďalej: Ako správne nastaviť parabolu

Opticum MultiView a SkyLink

 

multiview

TEST KARTY IRDETO01: Kartu som odskušal a prijimač mi fungoval.

Zaujíma Vás otázka, ako pripojiť najjednoduchšie a najlacnejšie dva televízory k jednému satelitnému boxu? Je tu riešenie priamo pre Vás. Satelitný box Opticum MultiView je možné pripojiť nezávisle k dvom televízorom. Stačí k tomu jedna parabola s duálnym konvertorom, satbox Opticum MultiView, jedna dekódovacia karta a dva TV.

Jediným problémom je, ak chcete použiť SkyLink kartu (kódovanie Cryptoworks/Irdeto) karta Vám v tomto prijímači s originálnym firmwarom nepôjde, pretože prístroj má len CONAX čítačku. Jediným spôsobom ako používať v tomto prijímači SkyLink kartu je použiť upravený firmware.

Kde stiahnuť takýto firmware a ako ho dostať do prijímača sa dozviete ďalej v článku...

 

Čítať ďalej: Opticum MultiView a SkyLink

Ako oživiť starý prijímač Philips 6010 na príjem staníc s kartou SkyLink (CW)

1philips_dsx6010Veľa z nás určite pozná tento satelitný prijímač. Dodával sa výhradne ku kartám satelitnej televízie UPC. Keďže aj ja som kedysi dávno využíval UPC a neskôr som túto službu zrušil, ostal mi tento satelitný prijímač. Po dvoch rokoch, čo ležal nehybne v skrini, (keďže sa nedal používať bez originál UPC karty) som ho oprášil a na internete som začal zháňať informácie, čo by sa s ním dalo urobiť. Vyhodiť mi ho bolo ľúto, keďže fungoval. Nakoniec som sa dopátral, ako tento prijímač donútiť aby sa rozbehol aj bez vloženej UPC karty, a dokázal prehrávať FTA kanále. A najlepšie je, že po vložení SkyLink karty (funguje zo skylink a cslink kartami zalozenymi na CRYPTOWORKS) som z neho spravil plnohodnotný prijímač.

!!! PRIDANÝ SETTING pre Skylink a CSlink platný od 1.2.2012 !!!

Čítať ďalej: Ako oživiť starý prijímač Philips 6010 na príjem staníc s kartou SkyLink (CW)

SkyLink a jeho ponuka

o1SkyLink je momentálne jediná mne známa spoločnosť, ktorá poskytuje na našom trhu satelitnú kartu na príjem slovenských a českých staníc za jednorázový poplatok.